وبسایت شخصی محمدرضا خانی

قَالَ مَولَانَا  أَبِو جَعْفَر (عَلَیهِ السَّلَام): رَحِمَ اللَّهُ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا

آشنایی با مدیر وبسایت و انگیزه تأسیس

تولد

حجه الاسلام و المسلمین محمد رضا خانی آرانى در ۱۷ شهریور سال ۱۳۶۲ در شهرستان قم در خانواده ای روحانی و اهل علم دیده به جهان گشود. وی زندگی خود را در سایه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در شهر قم آغاز نمود.
پدر ایشان جناب حجه الاسلام جواد خانی آرانی یکی از روحانیون ، مدرسین و خطبای شهر مقدس قم می باشند.

تحصیلات

وی در سال ۱۳۷۵ وارد حوزه علمیّه قم شده و در سال ۱۳۸۲در تخصصی تفسیر حوزه علمیه قم مشغول به تحصیل شدند و ضمن تحصیل علوم رایج حوزه (فقه و اصول) به تحصیل تفسیر پرداخت. از آنجایی که ابوی ایشان حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای شیخ جواد خانی آرانی در مباحث حدیثی اهل تحقیق بوده و از اساتید متعددی در این زمینه کسب علم نموده اند، ایشان نیز ضمن تحصیل دروس یاد شده از خدمت ایشان مباحث حدیثی را آموخته و کسب فیض نموده اند.
حجه الاسلام خانی بعد از اتمام دروس حوزه ، ضمن تدریس و تبلیغ ، دوره مشاوره و روانشناسی را گذرانده و مدرک روانشناسی و مشاوره را اخذ نمود.

تبلیغ و تدریس

استاد خانی هیچگاه مردم و خصوصا جوانان این مرز و بوم را فراموش نکرده و همیشه خودشان را بدهکار مردم عزیز کشور خود دانسته و در جهت هدایت آنها کوشش نموده اند. به همین منظور بعد از اتمام دروس حوزه و انجام تبلیغ های مقطعی در مناسبتهای مختلف، حسب انجام وظیفه از قم به شهرستان گنبد کاووس هجرت نموده و مشغول به تبلیغ در سطح شهر و تدریس در حوزه های علمیه آن خطه شدند.

سپس به همین منظور به شهرستان کرج و پس از آن، به شهرستان کاشان هجرت نمودند و ضمن تبلیغ و تدریس، به امور اجرایی در حوزه علمیه در سطح معاونت و مدیریت حوزه نیز همت گماشتند و بحمد الله موفقیتهای خوبی را کسب نمودند.

تاسیس وبسایت از زبان خودشان

همیشه از خدا می خواستم زبانی به من عطا کند تا نام و معارف اهل بیت را به تمام جهان برسانم و دَین خودم را نسبت به آن بزرگواران انجام بدهم. اگر چه، اگر جن و انس همه صف در صف شده و صدها عمر نوح داشته باشند و تمام امکانات دنیا در اختیار خود بگیرند ذره ای از دین خودشان را نسبت به آن حضرات نمی توانند انجام دهند. آری تمام فعالیت های ما برگ سبزیست تحفۀ درویش اما آب دریا را اگر نتوان کشید ـ هم به قدر تشنگی باید چشید.

به همین جهت در سالهای مختلف به تدیس و نشر معارفی مثل تفسیر و حدیث پرداختم اما به فکر افتادم که برنامه های انجام شده را در فضای مجازی نیز منتشر نمایم تا بزرگوارانی که امکان بهره برداری به صورت حضوری را ندارند نیز بتوانند استفاده کنند بدین جهت تصمیم گرفتم که وبسایت فانوس سعادت را تاسیس کرده و در معرض استفاده دیگران قرار بدهم.
امیدوارم این قلیل خدمت مورد رضایت حضرت ولی عصر روحی له الفداء و عجل الله فرجه قرار گرفته ، ما را از دعای خیر خودشان فراموش نکنند و در جهت انجام وظیفه کمک و یاری فرمایند.

تشکر

اینجانب برخودم لازم می دانم که از باب من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق، تشکر و قدر دانی داشته باشم از:
پدر و مادر عزیزم که با زحمات فراوانی ما را بزرگ کرده، تربیت نموده و آموزش داده اند.
اساتید بزرگواری که با شرح صدر خودشان در رشد علمی بنده سهمی بزرگی داشته اند.
همسر عزیزم که در تمام مراحل زندگی و تمام فراز و نشیب ها و سختی های دوره تحصیل و سفر های تبلیغی اینجانب را با شور وشوق همراهی و کمک کرده اند.

ضمنا زحمت راه اندازی و مدیریت وبسایت به عهده پسرم ، طلبه فاضل جناب آقای ابوطالب خانی بوده که قابل تحسین و تشکر است توفیقات ایشان را از خدای متعال خواستارم .

۲۲ آبان ۱۳۹۹